PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812539}

Chyłka

7,4 31 228
ocen
7,4 10 1 31228
5,0 4
oceny krytyków
Chyłka
powrót do forum serialu Chyłka

Tak bardzo czekałam na ten serial. Jak można położyć tak dobrą książkę? Scenariusz to totalna klapa. Wogóle nie oddaje ducha książek o Chyłce. Cielecka kompletnie nie pasuje do roli słuchającej Maidenów Pani adwokat. Ma za grzeczną buzię po prostu. Poza tym wypowiadane przez nią kwestie są sztuczne jak chol....ra. Zordon i Kormak to jedno wielkie rozczarowanie. Kije w d....ie i nic więcej. Tacy mydłkowaci jacyś. Tam trzeba babki z pazurem np Dygant. Jestem tak zła, że mogłabym tupać nogą. Totalna porażka. Skończyłam na trzecim odcinku iwięcej oglądać nie będę.

ocenił(a) serial na 7
Modliszkapl

Ja właśnie jestem po 4 odcinku i po raz kolejny miłe zaskoczenie. Zgodzę się z Tobą co do wyboru Cieleckiej, też uważam że Dygant lepiej pasowałaby do tej roli i zapewne lepiej zagrałaby Chyłkę. Co do pozostałych ról to uważam, że świetny wybór. Świetny Zordon (chyba najlepsza rola w serialu, rozkręca się w każdym odcinku i to było do przewidzenia), Kormak - dokładnie tak go sobie wyobrażałem. Angelica też jest na swoim miejscu. Czekam na kolejne odcinki i wiem, że się nie zawiodę... dodam że czytałem całą serię o Chyłce i dla mnie serial to zupełnie inne doświadczenie w stosunku do książki. Tak jak ciężko mi rozstrzygnąć co lepsze seks cz skoki ze spadochronem...

ocenił(a) serial na 7
pawojc

Dzięki za komentarz. Szanuję konstruktywną krytykę. Może i ten Zordon z Kormaczyskiem dają radę, ale najbardziej mi brakuje w całym serialu iskry i soczystości w ich dialogach, które są w książce genialne. A co do seksu i spadochronów - hmmm.....trudny wybór:) Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) serial na 9
Modliszkapl

Jutro ostatni odcinek serialu. Zobaczymy jak ogarną zakończenie, trochę będzie jeszcze się działo. Szósta część jakoś mnie rozczarowała, może przez to ordynarne lokowanie produktu, może trochę przez Cielecką, która lekko mnie irytuje...

ocenił(a) serial na 8
pawojc

Cielecka nie pasuje na kogoś, kto słucha Iron Maiden? To ciekawe, bo aktorka prywatnie jest fanka metalu - zagrała nawet w klipie Black River. Ja zupełnie inaczej ją odbieram, ale ja lbuię Cielecką, bo jest cholernie dobrą aktorką. Ktoś nie lubi, to nie się nie dogadamy. Mnie do roli pasowała.
Szkoda, ze dzownek nie był Iron Maiden ;)

Modliszkapl

Mam wrażenie, że oglądaliśmy inny serial i czytaliśmy inną książkę. Cielecka ma grzeczną buzię? Co za bzdury, przecież to idealna Chyłka, nikt by tego lepiej nie zagrał. Dygant i babka z pazurem? Hahahhaha no padłem ze śmiechu, przecież ona to dopiero jest sztuczna i grać nie umie. Jestem wielkim fanem książek Mroza i jak dla mnie serial odwzorywuje ksiązkę prawie idealnie.

ocenił(a) serial na 3
Andrzejek324

Cielecka nie umie zagrac Chylki w ogole- jest sztuczna, ma szpiczasty, drazniacy glos , a jej docinki zamiast nadawac charakter postaci , powoduja dysonans - powinnismy polubic serialowa Chylke, pomimo, a moze rowniez dlatego, ze ma ciety jezyk- a ja ”zycze jej smierci”, nie wzbudza we mnie krzty sympatii ta postac , ani mnie smieszy ani jej wspolczuje. Jest wulgarna I nieprawdziwa, a wypowiadane przez nia kwestie brzmia po prostu jak “ szkolny” referat. Chylka to totalna masakra.
Kordian I Kormak- pierwszy, lysiejacy 25 latek, starajacy sie jakos grac- nawet daje rade. Kormak - nuda pomieszana z brakiem charakteru I zaangazowania w postac.
Ksiazka genialna , film- rezyser poprowadzil aktorow na manowce

Chanah_Chalska

To widocznie oglądaliśmy i czytaliśmy coś innego. Ja czytając serię o Chyłce właśnie tak ją sobie wyobrażałem jak w serialu zagrała ją Cielecka, odwzorowanie w 100 %.

ocenił(a) serial na 6
Chanah_Chalska

zgadzam sie z Toba! na Chylke pasowalaby mi pyskata Joasia Kulig

ocenił(a) serial na 8
ryjusan

No nie tylko nie Kulig :)

Chanah_Chalska

Cielecka idealnie pasuje do tej roli, spodobała się nawet samemu Mrozowi a to już chyba coś znaczy. Jest wulgarna? Chyłka klnie jak szewc a nawet lepiej. Nie rozumiem tylko dlaczego serial zaczęli kręcić od drugiej części (przez co niektóre wątki musieli wziąć z pierwszej). Serial z żoną obejrzeliśmy od razu cały a wciągnął nas tak, że obecnie czytamy całą serię. Już nie możemy doczekać się następnych ekranizacji, mam nadzieję że nakręcą wszystkie części.

Modliszkapl

Dygant jako Chyłka?! Nie umiała wiarygodnie zagrać Niani Frani a co tu mówić o Chyłce. Myślę że oprócz Cieleckiej, Dereszowska byłaby dobrym wyborem.

ocenił(a) serial na 8
Bezprym13

Oj nie, tylko nie Dereszowska. Już prędzej Ostaszewska, Ostrowska albo np. Krzykowska.

P.S
Ale w sumie Cielecka nie wygląda na swoje lata.

Modliszkapl

Mi na Chylke pasowała by Boczarska

Modliszkapl

Akurat Cielecka to jedna z niewielu rzeczy które pasują do książki, a na pewno jest dużo lepszym wyborem niż niania Frania. No może lepsza od mogła by być jedynie Popławska.

ocenił(a) serial na 9
szamgar

Zdecydowanie tak, Cielecka pasuje i naprawdę daje radę, Dygant już prawniczką serialową była, więc nie widzę żadnego sensu, żeby to powtarzać.

ocenił(a) serial na 10
szamgar

Która z sióstr Popławskich? Aleksandra czy Magdalena? Z całym szacunkiem do talentu Agnieszki Dygant też uważam, że wybór tej konkretnej Chyłki jest bardzo trafiony, szkoda, że już po ostatnim sezonie :)

ocenił(a) serial na 8
kardysmarzena0

mi też bardziej Cielecka pasuje do roli Chyłki, ma w sobie to coś, jakąś surowość, stanowczość, pasuje to do postaci

Modliszkapl

Mam podobnie. Strasznie mało Chyłki w Chyłce. Product placement do bólu przesadzony. Chyłka w Leksusie hybrydzie??? Nigdy w życiu. Ona nie wsiadłaby do tego. Tylko BMW X5, to jej znak rozpoznawczy. A rydwan ognia Zordona (chyba 3 czy 4 sezon, już nie pamiętam). Dlaczego zamiast żółtego daihatsu YRV Kordian dostaje to czerwone coś? A te jej ciuchy? Chyłka najchętniej nosi skórę i koszulki z Iron Maiden, a nie takie grzeczne ubranka dla biznes woman. Brakuje tych fajnych dialogów jakie Chyłka i Zordon prowadzą w książce, scenariusz jest ogólnie bardzo spłycony w stosunku do książek. Wersja książkowa obnaża słabości polskiego systemu prawnego, są elenty i bardzo poważne i humorystyczne. Tutaj tego nie ma. Aktorzy jakoś daja radę, zwłaszcza Cielecka, ale nic się nie da zrobić, jak scenariusz spaprany. Można było lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones