Andrzej Zaucha

6,2
140 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Zaucha

Przed chwią w dziale ciekawostka (do zaakceptowania) przeczytałem coś takiego: "Został zastrzelony przez męża Zuzanny Leśniak. Aktorka ta również zginęła w ten sam sposób" (jako źródło podana ta strona: http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dll/spisfilmow?osoba=109&baza=1). [www.filmpolski.pl/fp/fi ...]
Poszukałem potem po sieci i znalazłem, tyle tylko, że nie mam pewności, czy to jedna i ta sama osoba (mimo, że data śmierci się zgadza, ale to marny dowód) - Ze strony: http://www.ibl.poznan.pl/dostep/index.php?s=d_biezacy&f=tworcy_szczegoly&p_osoba =20157 [www.ibl.poznan.pl/doste ...]

Nazwisko, imię: Leśniak Zuzanna

Data śmierci: 1991

Czy więc jednak Zuzanna Leśniak - była partnerka (bo inaczej się tego nazwać chyba nie da) Andrzeja Zauchy to aktorka - pytam, bo poza wspomnianą stroną nie znalazłem o Niej żadnej wzmianki ???

cOOba

Tak to aktorka. Pochodziła z Nowego Sącza. Była dość sławna w teatralnym światku. Zagrała wiele ról w teatrze starym i bodajże słowackiego. Zastrzelił ich jej mąż, Francuz, przed teatrem starym. (podobno za zdradę, ale kto tam wie o co mogło naprawdę chodzić)

ambasador_jamajki

O zdrade, bo sie puszczała z Zauchą taka smutna prawda, ale prawda

torabora

owszem, ale ona już wtedy nie była żoną francuza

torabora

ja nie używałabym w tym przypadku tak wulgarnych określeń ( puszczała się),ponieważ nie była już żoną tego francuza , a i Zaucha był sam (jego żona zmarła bodajże w '88)

pd90

Nie była? Ja czytałem, że była. Z reszta, jakie to ma znaczenie? Jak była tylko jego "konkubiną", to już mogła go zdradzić? A jak była żoną o mógł ją zabić? Nic nie zmiana faktu, że on jest mordercą i zabił z zazdrości, a ona była była niewierna. Bywa. Nie wiadomo tylko, na ile perfidny był Andrzej (nie musiał znać całej prawdy o ich związku). Tak czy siak - finał całej trójki prze*ebany, bo Yvesowi życia też nie zazdroszczę.

torabora

kretynizm zawsze chodzi w parze z prymitywizmem, bezczelnością i chamstwem, a jesteś tego żywą egzemplifikacją

ambasador_jamajki

Wszystko prawda, tyle że zostali zastrzeleni przed Teatrem STU, nie przed Teatrem Starym.

cOOba

Dokladnie to formalnie wciąż była w związku małżeńskim, byla żoną ale sie rozstali. Nie łączyło ich już nic od dawna. Francuzik sie dowiedział o romansie, nakrył parke w sytuacji wiadomo jakiej i zaczął grozić że ich zabije, czego nikt nie brał na poważnie. A jednak. Strzelał z karabinka sportowego 5,6m. Zaucha zginal na miejscu, ona w szpitalu. Francuz sie przyznal, dostal nizszy wyrok, wyszedl na wolnosc w 2005r.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones