PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 212 049
ocen
7,7 10 1 212049
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Poniżej znajduje się temat z najlepszymi cytatami, każdy rzecz jasna wymienia teksty
typu "zła kobieta" itd.. Ja chciałem skupić się na tych które stanowią dla mnie abstrakcję
zupełną, niezrozumiałe zwroty sformułowania niepojęte dla kogoś kto chodził do szkoły.
Było ich z pewnością więcej, natomiast te najbardziej zapadające w pamięć
postanawiam przytoczyć teraz"

- " nazywam się major Bień i mam stopień majora" - że co???????? 15 razy cofałem film
i z niedowierzaniem wsłuchiwałem się w tekst mając nadzieję że to zwykłe
przejęzyczenie

- Angela na kolacji u Franza podczas wizyty Ola, Franz coś tam opowiada, snuje swoje
teorie na temat świata, ona nagle rzuca "o co?" - jak to "o co", przecież to pytanie nie jak
się trzyma sensu, Franz nie opowiadał czegoś w takim kontekście aby spytać "o co",
bynajmniej odpowiedzią na to pytanie nie powinno też być " ktoś się rodzi k.... ktoś
księdzem..".

- jak ludzie Grosa przyszli do Ola omawiać akcję, Barański między słowami wtrąca –
„czysty interes – czysty zysk” , Olo po jakimś czasie jako potwierdzenie zrozumienia
instrukcji Grossa dodaje „brudny interes, ale czysty zysk!” - czyżby jakaś marna
prowokacja??

Nie rozumiem tego, niech ktoś mnie oświeci, czy to jakiś zabieg artystyczny, coś czego
szary kinoman nie zrozumie, czy zwykłe przejęzyczenie aktorów albo błędy w
scenariuszu, a może oni wszyscy tam za dużo pili ??

Na koniec dodam, że nie ma co wymieniać po kolei wszystkich cytatów w tym filmie,
ponieważ jest on sztuką samą w sobie, kunsztem nieosiągalnym dla wielu reżyserów,
każde zdanie tam wypowiedziane jest jedyne w swoim rodzaju.

ocenił(a) film na 8
Bawidamek_filmaniak

Na pohybel wszystkim :D Kultowy film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones